Pielgrzymka warmińsko-mazurskie

W dniu 21.10.2017r. z naszej parafii wyruszyła autokarowa pielgrzymka w rejony warmińsko-mazurskie. Pierwszym celem była Święta Lipka i jej bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z obejściem krużgankowym i klasztorem. Bazylika jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w Polsce. Oprowadzeni przez przewodnika wysłuchaliśmy historii tego miejsca, następnie wysłuchaliśmy cudnego koncertu organowego oraz uczestniczyliśmy we Mszy świętej sprawowanej w języku polskim i litewskim.Mszę uatrakcyjnił występ naszego chóru jak i chóru z Litwy. Opuszczając Lipke udaliśmy się w stronę Gietrzwałdu po drodze zwiedzając piękne miasto Olsztyn.Poznając jego historię i oglądając zabytki.Miejscem docelowym pielgrzymki był Gietrzwałd. W tym roku przypada 140 rocznica Objawień Matki Bożej oraz 50 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej koronami papieskimi. Uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej na polach Gietrzwałdu, wysłuchaliśmy historii objawień, zwiedziliś my sanktuarium oraz źródełko – drugie miejsce objawień. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, uduchowieni powróciliśmy do swoich domów w późnych godzinach nocnych.

 

Dostęp do galerii po kliknięciu na obrazek poniżej w artykule lub przez menu galeria zdjęć.

 

received_1518886701527474

Previous post W listopadzie pamiętamy o zmarłych
Next post Rekolekcje adwentowe 2017
Skip to content