Rekolekcje wielkopostne wolontariuszy Caritas 2018

     17.02.2018r. w ośrodku edukacyjno-charytatywnym  Emaus odbyły się rekolekcje wielkopostne wolontariuszy Caritas. Rekolekcje rozpoczęły się od Uwielbienia, czuwania, które poprowadził ks. Daniel Glibowski, Mszę Św. sprawował ks. bpa Piotr Turzyński.

W kazaniu usłyszeliśmy, że Bóg powołując Lewiego , powołuje każdego z nas jako chrześcijan do czynienia dobra. Nikt Bogu nie jest obojętny, zostaliśmy powołani do Caritas  do służby miłości, pomagania bliźnim i samym sobie. Czynienie dobra to nie tylko pomoc materialna, ale również uśmiech, dobre słowo, wsparcie, obecność. Biskup zwrócił uwagę na wyszukiwanie wokół siebie ludzi  biednych duchowo, samotnych, opuszczonych. Caritas ma szukać, w ten sposób stajemy się podobni do Jezusa, który swoją miłością ogarnia wszystkich. Nie jesteś Bogu obojętny. Zmień się, wstań zrób krok do przodu. Wstań ze swoich smutków i przerażenia. Biskup nawoływał do czynienia dobra i otwarcia się na potrzebujących ludzi.

W kolejnej części zjazdu odbyła się konferencja poświęcona zbiórkom krwi, wypożyczalniom sprzętu rehabilitacyjnego prowadzonym przez Caritas (na terenie Polski znajdują się 44 wypożyczalnie takiego sprzętu). Odpisie 1% dla potrzebujących, o ruchu hospicyjnym, wolontariacie, polach nadziei, pomocy dla Syrii w ramach akcji „Rodzina-rodzinie”. Konferencja została zakończona takim pięknym mottem:

„Posiadanie wielkiego serca, nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś co może dać innym”

Barbara Bush

 

Dostęp do galerii po kliknięciu na obrazek poniżej w artykule lub przez menu galeria zdjęć.

20180217_153530

 

Previous post Wprowadzenie nowego Proboszcza: ks. kan. mgr. Jana Chodelskiego
Next post Rekolekcje dla dzieci i młodzieży 2018
Skip to content