Od niedzieli 17 maja – 1 osoba na 10 m2 !

Według wytycznych dot. 3. etapu łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią Covid-19 od niedzieli 17 maja br. podczas Mszy św. lub innego obrzędu religijnego na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2 [dotychczas było to 15 m2].

W naszej świątyni – od najbliższej niedzieli – może przebywać 35 osób.

Postanowiliśmy, żeby limit osób w kościołach był troszeczkę zwiększony, żeby liczba osób, które mogą uczestniczyć we Mszach świętych, nabożeństwach była trochę większa, ponieważ kościoły cały czas są bardzo dalekie od wypełnienia, tak jak to było wcześniej przed pandemią. […] Na setne urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który zmienił losy świata, zmienił losy Polski, […] od najbliżej niedzieli chcemy, żeby to było: jedna osoba na 10 metrów [kwadratowych] w całej powierzchni kościoła, całej powierzchni kaplicy, w której odbywa się nabożeństwo – i myślę, że dzięki temu więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w Mszach św., w nabożeństwach. To bardzo ważne, żeby podtrzymać tego silnego ducha, który jest w Polakach.

Premier Mateusz Morawiecki, konferencja prasowa 13.05.2020 [YT 32:17]

Pin It