Zbiórka radomskiej Caritas dla osób dotkniętych wojną

Od kilku dni wszyscy stajemy bezradni wobec dramatów, jakie dzieją się na Ukrainie. Nasi bracia i siostry opuszczają własne domy, w których byli u siebie i czuli się bezpiecznie. Uciekają przed wojną, szukają schronienia.

Ksiądz Biskup Marek Solarczyk i Caritas Diecezji Radomskiej, proszą o przeprowadzenie zbiórki w parafiach, w dniach od 28 lutego do 6 marca najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane na Ukrainę, jak również uchodźcom, którzy są już w Polsce. Pośród najbardziej potrzebnych rzeczy znajdują się:

koce,
śpiwory,
poduszki,
kołdry,
pościel,
ręczniki,
środki opatrunkowe,
środki higieniczne (mydło w płynie, pasty do zębów, szczoteczki, szampony, proszki do prania),
artykuły dla niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne).

Zebrane artykuły prosimy o przekazanie do 7 marca. Artykuły te zostaną odebrane przez Caritas naszej diecezji w dniach 8 – 9 marca.

Zebrane dary zostaną przekazane pochodzącym z naszej diecezji księżom pracującym na Ukrainie, jak również na pomoc osobom przybywającym do Polski.

Akcja będzie prowadzona w naszej parafii przez Parafialny Zespół Caritas. Zbiórka po Mszach św. w Domu Parafialnym

Informacje na temat postępowania z osobami, przybywającymi do nas z Ukrainy zostaną przekazane w poniedziałek. Na ch wilę obecną podajemy numery telefonów, pod którymi osoby przybywające mogą uzyskać informacje: 987, +48477217575.

Previous post 2 marca: Dzień postu i modlitwy w intencji pokoju
Next post ZHR i PSP w Bielisze włączają się w pomoc Ukrainie