„Powołany”. Film o mocy Boga objawiającej się w kapłaństwie już do zobaczenia!

„Powołany” to pierwszy tego rodzaju na świecie dokument fabularyzowany opowiadający o mocy i miłości Pana Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa.

Produkcja otrzymała błogosławieństwo oraz honorowy patronat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Jego Ekscelencji Abp. Stanisława Gądeckiego. Film powstał m.in. dzięki wsparciu kilkuset darczyńców z całego świata oraz kapitałowi kilku mecenasów Obraz opublikowano nieodpłatnie na kanale YouTube / Fundacja Filmowa Powołany w kilku językach świata 14 kwietnia 2022 (Wielki Czwartek).

ZWIASTUN:

Powołany ukazuje niezwykłą historię spotkania zamożnej rodziny z kapłanem katolickim. Do dobrze sytuowanej rodziny, w celu wizyty duszpasterskiej, przychodzi ksiądz (Marcin Kwaśny). Jest zaproszony przez panią domu (Marta Lewandowska) w ramach „kolędy” parafialnej.

W bogatym wnętrzu zastaje również młodego chłopaka (Jakub Dmochowski), wpatrzonego w swojego ojca (Rafał Szałajko), który jest skrajnym antyklerykałem. Podczas wizyty pojawia się również zbuntowana córka (Paulina Śmigielska), która jest zwabiona przez swoją mamę pod pretekstem pomocy przy zakupach internetowych.

W trakcie tej niecodziennej wizyty duszpasterskiej dochodzi do mocnej wymiany zdań i zderzenia światopoglądów. Tematy oscylują wokół siedmiu głównych posług zleconych kapłanom, takich jak: sakrament Eucharystii, sakrament pojednania i pokuty, chrztu świętego, głoszenie słowa Bożego, modlitwy o uzdrowienie, egzorcyzmy oraz towarzyszenie osobie umierającej.

Nietypowa „kolęda”

W czasie poruszanych zagadnień kapłan opowiada niezwykłe, ale prawdziwe historie osób świeckich, które nawróciły się poprzez posługę księży. Są do spektakularne nagrania dokumentalne, w których obserwujemy kompletną przemianę siedmiu osób.

Podczas wizyty duszpasterskiej wychodzą tajemnice skrywane między domownikami, które od lat niszczyły relacje rodzinne. Widz zostanie przeprowadzony przez zabawne dialogi oraz chwytające za serce prawdziwe świadectwa. Jak zakończy się konfrontacja poglądów?

Świetni aktorzy, niezwykłe nawrócenia

W warstwie fabularnej zobaczymy utalentowanych aktorów znanych z wielkiego ekranu oraz telewizji, takich jak: Marcin Kwaśny, Jakub Dmochowski, Marta Lewandowska, Rafał Szałajko i Paulina Śmigielska.

W części dokumentalnej pokażemy niezwykłe historie nawróceń takich osób jak: Marta Przybyła, Paweł Martyniuk, Joanna Nowacka, Marcin Ostrowski, Dawid Cmok, Adam Szymkowski oraz Joanna i Marek Klękowie.

Film dostępny nieodpłatnie na YouTube. Zapraszamy do obejrzenia poniżej:

Previous post Teologia Świąt Paschalnych
Next post Kobieta „Ryś” – Królowa Orawy. Film o bohaterskiej kurierce dostępny on-line na vod.tvp.pl
Skip to content