Młodzież neokatechumenalna przygotowuje się do światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023.

W niedzielę, 19 czerwca gościliśmy w naszej parafii młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych. Na każdej Mszy św. ubogacali oni liturgię pięknym śpiewem oraz dawali świadectwo wiary. Odwiedzając kolejne parafie wspólnota przygotowuje się na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku.

Opiekunami grupy byli Małgorzata i Andrzej Krąpiec. Jak tłumaczą, przed kilkoma laty powstał pomysł związany ze Światowymi Dniami Młodzieży, aby pomóc młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin zgromadzić fundusze potrzebne do wyjazdu. Zorganizowany został muzyczny zespół młodzieżowy, który gości w różnych parafiach, przygotowuje oprawę muzyczną liturgii, a po Mszach św. zbiera fundusze potrzebne do wyjazdu.
Młodzi poświęcają swój czas, zmagają się ze swoimi słabościami, kosztuje ich to dużo wysiłku, ponieważ są w danej parafii cały dzień, często od wczesnych godzin porannych do wieczora.
Jak tłumaczy Andrzej Krąpiec młodzież poprzez takie poświęcenie także dojrzewa. Zgłębiają oni Boże słowo, homilię, dzielą się tym słowem, aktualizują je odnosząc do swojego życia, ale także dają publicznie świadectwo swojej drogi wiary. W ten sposób dzielą się tym, co mają. To także pomaga im budować relacje i lepiej rozumieć Kościół.

Światowe Dni Młodzieży, spotkanie z Papieżem, i młodzieżą całego świata, słowo papieża pomagają w dojściu do tego momentu, aby pytać Pana Boga, czego od nich chce, pomagają w rozeznaniu życiowego powołania. Młodzi wiedzą w jakim celu, po co tam jadą – mówi Małgorzata Krąpiec.

Dziękując za przybycie do naszej parafii życzmy młodzieży, aby udało im się sfinalizować wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie oraz owocnego przeżycia spotkania z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata.

Previous post 50. rocznica rozpoczęcia peregrynacji kopii cudownego obrazu jasnogórskiego