Kanoniczne objęcie funkcji proboszcza przez ks. Pawła Wołczyńskiego.

W dniu 7 lipca 2024 podczas uroczystej celebracji Mszy Świętej, przy licznym udziale wiernych
ks. Paweł Wołczyński został wprowadzony na urząd proboszcza parafii MB Różańcowej w Bielisze. Aktu tego dokonał ksiądz dziekan dekanatu Radom-Zachód ks. dr Jarosław Wojtkun.
Po odczytaniu dekretu nominacyjnego od ks. bpa Marka Solarczyka i uroczystym przekazaniu kluczy od świątyni nastąpił moment wyznania wiary i potwierdzenia wierności przez nowego księdza proboszcza. Nie zabrakło także życzeń i przywitania ze strony parafian. Co niezwykle cieszy zawiązały się  dwie wspólnoty apostolatu modlitewnego Margaretka w intencji księdza proboszcza Pawła.

Krótka fotorelacja z tych uroczystości:

Previous post Wyjazd dla dzieci i młodzieży – Litwa 2024
Skip to content