SONY DSC

Historia tej parafii i kościoła wiąże się z osobą ks. Stanisława Nowocienia (1899-1955). Po przeżyciach trudnych lat II wojny światowej w 1947 r. zrzekł się probostwa w parafii Sarnówek. Sześć lat póżniej ze względu na stan zdrowia otrzymał pozwolenie na zamieszkanie w Bielisze. Tam też zakupił teren ze starymi budynkami w celu wybudowania własnym kosztem kościoła. Sprowadził do Bielichy z Kozienic siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Po śmierci ks. Nowocienia posesję przejęły siostry. Z początku dojeżdżały do kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Radomiu, następnie urządziły kapliczkę domową, gdzie przyjeżdżał  celebrować Msze Święte ks. Stanisław Grębowiec z parafii św. Jana w Radomiu. W nabożeństwach zaczęli uczestniczyć okoliczni mieszkańcy. Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski skierował 1 września 1978 r. do Bielichy ks. Bogdana Szczepanika, wikariusza parafii farnej w Radomiu. Radomska parafia św. Jana w Radomiu i parafia w Cerekwi odkupiły od sióstr budynek z kaplicą i posesję. Nową kaplicę na starych podpiwniczeniach, wzniesiono w 1979 r. W roku następnym  dobudowano drugą część kaplicy, jak też otynkowano całość budynku. Bp Edward Materski erygował parafię w Bielisze 1 maja 1981 r. Ks. Szczepanik podjął też starania o budowę nowego kościoła, który powstał w latach 1989-1996 według projektu architekta Tadeusza Derlatki. Nową świątynię konsekrował  7 pażdziernika 1997 r. bp Edward Materski.

Do parafi należą:
  • Bielicha
  • Milejowice – ul. Aleja Kasztanowa, Brzozowa, Cicha, Miła, Pogodna, Północna, Radomska, Spacerowa, Świerkowa, Urocza, Zielona
  • Radom – ul. Traktorzystów, Uniwersytecka
  • Wacyn
 Księgi metrykalne:
  • Księgi ochrzczonych od roku 1981
  • Księgi zaślubionych od roku 1981
  • Księgi zmarłych od roku 1981
 Kronika parafialna:
  • Brak
 Obecny proboszcz: