I Niedziela Adwentu 1.12.2019.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Okres Adwentu.

Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia będą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy rodziców i dziećmi

z lampionami, oraz wszystkich wiernych na wspólną modlitwę do Matki Bożej i Godzinki

w dni powszednie o godz. 17.30.

Po Mszy św. o godz. 9.30 konferencja dla KŻR.

Intencja różańcowa na miesiąc grudzień – modlimy się w intencjach Ojca Św. Franciszka, o owocne przeżycie czasu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia, oraz o nawrócenie grzeszników.

2. Dzisiaj na Mszach św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można otrzymać

w zakrystii. Składane dobrowolne ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Caritasu na stół wigilijny. Ofiara za świece małe – 5 zł., świece duże 15 zł. przeznaczona będzie na pomoc dla ubogich rodzin z naszej diecezji.

Nasza parafialna Caritas prowadzi także zbiórkę artykułów spożywczych dla naszych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, starszych i chorych.

Zbiórka artykułów spożywczych rozpocznie się od najbliższej soboty 7 grudnia do świąt Bożego Narodzenia w sklepach; Market Falko w Milejowicach i w sklepie spożywczym Państwa Śliwińskich na Wacynie.  Od następnej niedzieli ustawione będą także kosze pod chórem.

3. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na kaplicę Wieczystej Adoracji w Jedlni Kolonia. Rozpocznie się tam pod patronatem diecezji nieustanna modlitwa adoracyjna w intencji małżeństw i rodzin.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Nabożeństwa o godz. 17.30.

W piątek przypada także wspomnienie św. Mikołaja, w ten dzień zapraszamy na Mszę św. także dzieci.

W piątek do chorych udamy się od godz. 14.30. Spowiedź w kościele od godz. 17.30.

5. W następną niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików NMP dla dzieci, które przystępują do pierwszej komunii św. Po Mszy św. spotkanie  z rodzicami dzieci komunijnych.

Od godz. 12.00 do 13.00 w „Godzinie Łaski” będziemy modlić się o nawrócenie grzeszników .

6. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencji Dostojnego Solenizanta Ks. Daniela. Serdecznie zapraszamy wiernych na wspólną dziękczynną modlitwę.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Rekolekcje Adwentowe będą w sobotę i niedzielę tj. 14 i 15 grudnia, spowiedź w środę 18 grudnia.

9. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.; początek adwentowego cyklu zatytułowanego „Pan jest blisko”.

W Małym Gościu: lampion roratni do samodzielnego złożenia.

10. Dziękuję za ofiary złożone na tacę, oraz na dzwonnicę rodzinie z Wacyna 400zł i rodzinie

z Bielichy 100zł. na kościół.