Parafialny Zespół Caritas

Ogłoszenia parafialnego zespołu CARITAS

Parafialny zespół Cariatas informuje iż posiada 2 wózki inwalidzkie i 3 kule wspomagające chodzenie z możliwością wypożyczenia osobom potrzebującym z naszej parafii, natomiast jeżeli zaistnieje potrzeba wypożyczenia innego sprzętu rehabilitacyjnego lub medycznego prosimy o skontaktowanie się z przedstawicielem zespołu (za pośrednictwem księdza proboszcza) w celu pokierowania do odpowiednich instytucji.

Z kolei w trosce o naszych seniorów mamy do przekazania Koperty Życia – druk do uzupełnienia przez seniora lub lekarza rodzinnego zawierający informacje o chorobach ,przyjmowanych lekarstwach i ich dawkowaniu. Informacje te mogą być na wagę złota w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia w celu przekazania ich zespołowi ratownictwa medycznego lub lekarzowi na szpitalnej izbie przyjęć. Po więcej informacji na temat koperty życia zapraszamy do przedstawicieli naszego Caritas.

Pragniemy przypomnieć iż od 01.04 2021 do 30.09. 2021 roku trwa w naszym kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Spisu można dokonać w czterech formach:
– samodzielnie przez internet na stronie spis.gov. pl
– telefonicznie na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora)
– poprzez wywiad z rachmistrzem . Rachmistrz będzie dzwonił z numeru telefonu 22 828 88 88 lub 22 279 99 99, są to jedyne bezpieczne numery telefonów dedykowane do spisu powszechnego.
Rachmistrzowi dzwoniącemu z wyżej wymienionych numerów telefonu nie można odmówić realizacji spisu.
– Spisu można dokonać również w Urzędzie Gminy Zakrzew w godzinach urzędowania
– W przypadku telefonu z innego numeru nie należy udziela żadnych informacji.
Zarówno infolinia jak i rachmistrzowie działają od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.
W razie problemów, wątpliwości i pytań związanych ze spisem powszechnym zespół Caritas również służy pomocą.

Skip to content