Pierwsza rocznica ingresu bp. Marka Solarczyka do radomskiej katedry

Kościół radomski wspominał pierwszą rocznicę objęcia diecezji radomskiej przez biskupa Marka Solarczyka. Uroczystości odbyły się wieczorem, 27 stycznia w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk.

Bp Marek Solarczyk decyzją papieża Franciszka z 4 stycznia 2021 r. został mianowany Biskupem Radomskim. Jako piąty pasterz naszej diecezji jest bezpośrednim następcą bpa Henryka Tomasika; wcześniej urząd ten pełnili: bp Edward Materski, bp Jan Chrapek i abp Zygmunt Zimowski.

Kanoniczne objęcie Diecezji Radomskiej odbyło się 8 stycznia 2021 r. w Katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu, a ingres odbył się 27 stycznia 2021 r.

Więcej na RadioPlus.com.pl

Biogram i herb Bpa Marka Solarczyka: TUTAJ

Previous post TV TRWAM: Westerplatte Młodych z udziałem członków KSM Diecezji Radomskiej!
Next post Apel o modlitwę w intencji bp. Adama Odzimka
Skip to content