Ogłoszenia Parafialne 3 XII 2023

I Niedziela Adwentu 3.12.2023

1. Dzisiaj rozpoczyna się Okres Adwentu. Msze św. Roratnie
w ciągu tygodnia będą o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci z lampionami,
oraz wszystkich wiernych na wspólną modlitwę do Matki Bożej i Godzinki w dni powszednie
o godz. 17.30. W niedziele Godzinek nie ma.

Intencja różańcowa na miesiąc grudzień – modlimy się w intencjach Ojca Św. Franciszka, o owocne przeżycie czasu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia, oraz o nawrócenie grzeszników.

2. Poświęcone opłatki wigilijne można otrzymać w zakrystii. Składane dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dopłatę  do ogrzewanie kościoła. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Caritasu na stół wigilijny. Ofiara za świece (małe – 10 zł., duże 20 zł) przeznaczona będzie
na pomoc dla ubogich rodzin z naszej diecezji. Nasza Caritas ofiarowała 700 zł. na zbiórkę organizowaną przez Przedszkole Samorządowe w Bielisze. Nasza parafialna Caritas prowadzi także zbiórkę artykułów spożywczych dla naszych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, starszych
i chorych. Zbiórka artykułów spożywczych rozpocznie się od  jutra, zakończy się w czwartek 22 grudnia, w sklepach; Market Falkow Milejowicach i w sklepie spożywczym Państwa Śliwińskich na Wacynie.  i na Bielisze sklep „U Łukasza”.

3. W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja, w ten dzień zapraszamy szczególnie dzieci.

4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Od godz. 12.00 na Mszy św. i Różańcu do 13.00  w „Godzinie Łaski” będziemy modlić się o nawrócenie grzeszników. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przed chrzcielnicą możemy zauważyć choinkę z czerwonymi serduszkami. Są na nich wypisane potrzeby dzieci i innych osób potrzebujących. Takie serduszko możemy zabrać do domu by osobiście, w rodzinie lub grupie zrobić paczkę świąteczną. Są zróżnicowane wiekowo i według potrzeb. Zachęcamy osoby, które mogą sobie na to pozwolić aby w ten sposób wesprzeć osoby potrzebujące z naszej szkoły i parafii. Akcję prowadzimy pod patronatem naszego parafialnego i szkolnego koła Caritas. Gotowe paczki z załączonym numerem przynosimy do niedzieli 17 grudnia (włącznie) do zakrystii. Na ewentualne pytania odpowie ks. Paweł.

6. W najbliższy piątek o 20:00 w gmachu WSD w Radomiu odbędzie się Akatyst ku czci NMP. Jest to nabożeństwo które składa się z pieśni pochwalnych, modlitw ku czci Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny i świętych, śpiewanych na stojąco.
Ma pochodzenie bizantyjskie. Klerycy będą go wykonywać wraz ze wspólnotą Grekokatolicką. Wstęp wolny. Można udać się tam indywidualnie. Jeśli ktoś nie ma samochodu albo chce pojechać razem z naszą Oazą i Chórem jest proszony o zgłoszenie się do ks. Pawła.

7. W najbliższą sobotę od 10:00 w naszej świątyni odbędzie się adwentowe spotkanie naszego rejonu Oazy Rodzin. Zainteresowanych tą formą rozwoju duchowego i małżeńskiego serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. W zakrystii członkowie KŻR św. Faustyny może odbierać kolejność odmawiania Tajemnic Różańcowych.

10. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w przyszłym tygodniu w sobotę i niedzielę 16 i 17 grudnia,
spowiedź parafialna w środę 20 grudnia.

11. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.; początek adwentowego cyklu zatytułowanego „Odbuduj mój Kościół”, przewodnikiem będzie św. Franciszek.

Previous post XIV Tydzień Biblijny i Narodowe czytanie Pisma Świętego
Next post Msze święte 3 XII – 10 XII 2023
Skip to content