STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE W PARAFII – Fotorelacja

W niedzielę 29 stycznia o godz.17:00 – Msza św. i koncert kolęd.

 Wystąpiła grupa uMOCnieni. To młoda formacja muzyczna, powstała w odpowiedzi na wspólne pragnienie uwielbienia Pana Boga śpiewem i muzyką.

Członkowie zespołu pochodzą z Radomia i okolic. Podczas koncertu kolędowego zaprezentuje się kilkunastu wokalistów i muzyków. Zabrzmią m.in., flet, gitary, skrzypce, wiolonczela, altówka (czyli typowy kwartet smyczkowy), a także: saksofon i perkusja. Aranżacje dla zespołu przygotowuje m.in. ks. Dariusz Sałek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Ks. Sałek to także kapłan, który z ramienia Diecezjalnej Komisji ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej Diecezji Radomskiej współtworzy z Powiatowym Instytutem Kultury „Staropolskie Kolędowanie” oraz inny cykl muzyczny w ramach którego w kościołach regionu odbywają się koncerty, „Cztery Pory Roku”.

Koncert w Bielisze kończy styczniowe „Staropolskie Kolędowanie” w Powiecie Radomskim. To 5 koncert, wcześniej odbyły się one w: Pelagowie, Iłży, Suchej, 22 stycznia w Bierwcach.

Honorowy patronat nad cyklem „Staropolskie kolędowanie” sprawują: Bp Marek Solarczyk i Waldemar Trelka – starosta radomski.

Partnerem koncertów jest ENEA Wytwarzanie.

Previous post Kolędujmy Jezusowi 2023
Next post OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI DOTYCZĄCYMI METROPOLITY KRAKOWSKIEGO KARD. KAROLA WOJTYŁY
Skip to content