PIELGRZYMKA DO ITALII W ROKU ŚWIĘTYM MIŁOSIERDZIA

PIELGRZYMKA DO ITALII W ROKU ŚWIĘTYM MIŁOSIERDZIA (23.09-01.10.2017)

Pielgrzymka organizowana prze parafię Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu.

TRASA: Radom – Tarvisio –Ravenna – Asyż – Cascia – Rzym –  Neapol – Pompeje – Siena – Rimini – San Marino – Mariazell – Radom

Dzień 1 (sobota 23.09) Msza św. Radom – przejazd przez Czechy, Wiedeń, Alpy Austriackie na nocleg do Tarvisio. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 2 (niedziela 24.09) śniadanie – przejazd do Ravenny – dawnej stolicy Cesarstwa Rzymskiego, słynącej z doskonale zachowanych mozaik wczesnośredniowiecznych. Msza Św. Zobaczymy słynny kościół San Apolinare Nuovo. Przejazd w okolice Asyżu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (poniedziałek 25.09) Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie średniowiecznego miasta św. Franciszka – Asyżu. W programie nawiedzenie bazyliki z grobem Świętego, bazyliki św. Klary, kościoła św. Damiana, Chiesa Nuova, gdzie znajduje się dom św. Franciszka i Oratorium, gdzie według tradycji się urodził. Następnie przejazd do Santa Maria degli Angeli, która jest relikwiarzem małego kościółka Porcjunkuli, w pobliżu którego św. Franciszek zmarł. Wyjazd do Casci, nawiedzenie sanktuarium św. Rity, Msza św., przejazd do miejscowości Santa Severa, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (wtorek 26.09) Śniadanie, wyjazd do Rzymu i Watykanu, uczestnictwo pielgrzymów we Mszy Świętej przy grobie św. Jana Pawła II– zwiedzanie Bazyliki i placu Św. Piotra , MUZEA WATYKANSKIE, powrót do hotelu w Santa Severa, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 5 (środa 27.09) Śniadanie, przejazd do Watykanu – Audiencja generalna u Ojca Świętego Franciszka – czas wolny, Msza Św. w kościele Chiesa Nuova, spacer po renesansowym Rzymie, powrót do hotelu w Santa Severa, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 (czwartek 28.09) Po śniadaniu wyjazd do Neapolu, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca w Pompejach i udział we Mszy św. przed cudownym obrazem, zwiedzanie starożytnego miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w Pompejach – powrót do hotelu Santa Severa, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 (piątek 29.09) Śniadanie, przejazd do Sieny w Toskanii, zwiedzanie miejsc związanych z św. Katarzyną: kościół św. Dominika, klasztor, kościół św. Franciszka gdzie zachowane są 351 hostie z roku 1730, Msza św. Ponadto zwiedzenie amfiteatralnego Piazza del Campo, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, następnie katedra z rzeźbami m.in. Michała Anioła, spacer po Via di Citta z patrycjuszowskimi wspaniałymi pałacami – przejazd na nocleg do Rimini, obiadokolacja, spacer po plaży.

 

Dzień 8 (sobota 30.09) Śniadanie – przejazd do San Marino, najmniejszej republiki świata, Msza św., krótki spacer, zwiedzanie historycznego centrum, czas wolny w strefie tax–free 😉 –przejazd na nocleg do Tarvisio, obiadokolacja.

Dzień 9 (niedziela 01.10) Śniadanie – przejazd do Mariazell. Zatrzymamy się
w największym sanktuarium maryjnym Austrii (austriacka Częstochowa). Msza Święta
w Bazylice Matki Bożej Królowej Austrii
. Powrót do Radomia w godzinach nocnych.

 

 

Cena:  

990 PLN + 365 €UR

Kontakt: 

ks. Piotr Woszczyk

telefon: 507-012-024

email: piotrwoszczyk@wp.pl

Cena zawiera:

Wszystkie 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej 3*/4* Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. • Śniadania kontynentalne (8) i obiadokolacje (8). • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek
i dvd. W autokarze kawa, herbata. • Ubezpieczenie KL, NW. • Opieka Pilota • Bilety do zwiedzanych obiektów, komunikacja miejska, wjazdy do miast.

Previous post Galeria z wyjazdu do Zakopanego 2017
Next post Jerycho Różańcowe plan modlitwy
Skip to content