Parafialna pielgrzymka autokarowa: MORAWSKI KRAS – WIEDEŃ- BRATYSŁAWA- BUDAPESZT- EGER   Lipiec 2024

Czechy, Austria, Słowacja, Węgry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MORAWSKI KRAS – WIEDEŃ- BRATYSŁAWA- BUDAPESZT- EGER   

Termin: 1-6.07.2024

Ramowy program:

Dzień 1:

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych ok. 3.00. Przejazd na teren Morawskiego Krasu w Czechach. Przejazd kolejką do wejścia do jaskini.  Zwiedzanie najpiękniejszej Jaskini Punkvy z podziemnym spływem łodziami. Wjazd kolejką linową na taras widokowy nad Przepaścią Macocha. Czas wolny na odpoczynek, przekąskę i pamiątki. Przejazd w kierunku Wiednia na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wiednia: objazd Ringstrasse – Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski, Opera Narodowa, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy. Spacer po starówce – dom Mozarta, plac Graben z kolumną wotywną (Zarazy), wejście (w miarę możliwości) do katedry św. Szczepana. Czas wolny na starówce. Obiadokolacja w jednej z regionalnych winiarni w słynnej wiosce winiarzy Grinzing na obrzeżach Wiednia. Nocleg w hotelu.

Dzień 3:

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Schonbrunn– zwiedzanie letniej rezydencji cesarskiej- wnętrza i ogrody. Czas wolny na kawę, pamiątki.

Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie z przewodnikiem:krótki przejazd autobusem, Parlament z panoramą Bratysławy – przejście dookoła wzgórza: Zamek Królewski i wzgórze zamkowe, zejście pieszo na Stare miasto: Konkatedra Św. Marcina (wejście do wewnątrz),  ul. Michalska i ul. Venturska, najstarsze ulice miasta,  Pałace: Pałac Palfich, Pałac de Pauliho, Pałac komory austro-węgierskiej, Brama Michalska, Plac Główy, Ratusz, Kościół Franciszkański, Kościół Jezuicki, Pałac Arcybiskupa, Teatr Narodowy, Plac Hviezdoslava, deptak przy Dunaju.   Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 4:

Śniadanie, przejazd do Budapesztu. Spotkanie z przewodnikiem: Plac Bohaterów, Lasek Miejski- kompleks zamkowy Vajdahunjad, Łaźnie Termalne im. Szechenyego. Zwiedzanie Budy: Wzgórze Zamkowe (pałac Królewski- dziedzińce, Pałac Prezydencki, plac Disz, Kościół Macieja, Baszty Rybackie. Czas wolny.  Przejazd  do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Pesztu: m.in. Parlament z zewnątrz  Bazylika Św. Stefana. Rejs po Dunaju. Powrót do hotelu- chwila odpoczynku. Przejazd do Czardy na uroczystą obiadokolację z winem, z tradycyjną węgierską muzyką na żywo i występem folklorystycznym Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Egeru. Spacer po miasteczku: Zamek z zewnątrz, plac Dabo, minaret, Bazylika. Wizyta w restauracji- winiarni: obiad połączony z degustacją win z możliwością zakupu. Czas na zakup pamiątek. Wyjazd w kierunku kraju. Powrót w godzinach nocnych.

 

Cena (min. 40 os):  2900,- zł/os + 140 EURO

 

Cena obejmuje:

– transport autokarem, opłaty drogowe,

– 5 noclegów w hotelach***/****,

– wyżywienie: 5 śniadań- bufet, 3 obiadokolacje, 1 uroczysta obiadokolacja w Czardzie z muzyką na żywo i tańcami, 1 obiadokolacja w winiarni w Grinzing,

– obiad w Egerze z degustacją win w ostatnim dniu,

– opiekę pilota – przewodnika,

– usługi przewodników lokalnych z językiem polskim,

– ubezpieczenie NNW + KL,

– opłaty na obowiązkowe fundusze TFG i TFP (20,-zł)

– opłata za słuchawkowy system tourguide w czasie zwiedzania (6 dni),

– podatki.

Cena nie obejmuje kosztów wstępów i usług przewodników lokalnych:

140 EUR płatne pilotowi w autokarze w pierwszym dniu wycieczki.

Morawski Kras: przejazd kolejką do wejścia Jaskini w 2 strony, wstęp do Jaskini Punkevni, przejazd kolejką linową do przepaści Macocha w 2 strony, wstęp na platformę widokową nad przepaścią Macocha, opłaty parkingowe.

Wiedeń: usługi polskojęzycznego przewodnika w Wiedniu- 2 dni, wstęp do Pałacu Schonbrunn, opłaty parkingowe.

Bratysława: usługa polskojęzycznego przewodnika, wstęp do katedry Św. Marcina, opłata parkingowa.

Budapeszt: usługi polskojęzycznego przewodnika- 2 dni, wstęp do Kościoła Macieja i Bazyliki Św. Stefana, opłaty parkingowe.

Zapisy: u księdza Pawła,

Kontakt i informacje: w zakrystii lub pod numerem parafialnym: 792353820 lub e-mail: pak.rcc@gmail.com

Previous post Zaproszenie na Wieczór Kolęd i Pastorałek 2024
Next post Kolędujmy Jezusowi 2024.
Skip to content