„The Chosen” – serial, w którym Jezus jest prawdziwy, dostępny w Polsce

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego Jezus pierwszy cud uczynił akurat podczas wesela w Kanie? Dlaczego właściwie Maryi tak bardzo zależało na tym cudzie? Na te i inne kwestie, stara się odpowiedzieć serial „The Chosen”.

„The Chosen” ma ocenę 9.9/10 w amerykańskim serwisie IMDB. Wśród polskich użytkowników Google Play dominują zachwyty i prośby o kontynuację. Fenomen serialu opiera się na pokazaniu przez twórców z pozoru znanych nam historii, z całkowicie nowej perspektywy – tego co działo się za kulisami scen biblijnych.

Twórcy puścili wodze fantazji i przedstawili interesujące tło historii, dotyczących kluczowych bohaterów Nowego Testamentu. Efekt jest ciekawy, a momentami bardzo wzruszający. Nie zabrakło także scen dobrze opisanych w Nowym Testamencie. Nad zgodnością całości z duchem Ewangelii czuwali eksperci na czele z ks. Davidem Guffeyem CSC (Zgromadzenie Świętego Krzyża), dyrektorem Family Theater Productions.

Serial składa się z pilota dostępnego na You Tube oraz ośmiu odcinków. W każdym z nich coraz lepiej poznajemy historię uczniów Jezusa i Jego samego. Nie są to jednak posągowe postacie przemawiające z pięknym, brytyjskim akcentem. Każdy jest trochę „chropowaty”, ma codzienne problemy czy przywary. Szymon jest rzeczywiście narwany i kłótliwy, Tomasz – do cna racjonalny, skrupulatny niedowiarek, a Mateusz zawsze ma pod ręką coś do pisania (wszak musiał liczyć pieniądze).

„The Chosen” po polsku

Do tej pory „The Chosen” obejrzano ponad 4 mln razy, w 156 krajach na świecie. Serial jest dostępny w czterech wersjach językowych: angielskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, a od świąt Bożego Narodzenia także w wersji z polskimi napisami.

Serial można obejrzeć, korzystając z bezpłatnej aplikacji (wersja na smartfony oraz iOS). Biorąc udział w projekcie jako jeden ze sponsorów (model „pay it forward”), nie tylko wspierasz rozwój produkcji i powstanie kolejnego sezonu, ale także w pewnym sensie szerzysz nowinę o Jezusie dalej – umożliwiasz bezpłatny dostęp do serialu globalnie (w aplikacji możesz podejrzeć, ile osób i z jakich krajów obejrzało „The Chosen” dzięki tobie). Jeśli nie chcesz wpłacić – sam możesz skorzystać z hojności darczyńców i obejrzeć materiał bezpłatnie. Podziel się z nami swoimi wrażeniami!

Źródło: pl.aleteia.org

Previous post Wyrok na niewinnych
Next post Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022
Skip to content